Czy warto spróbować krioterapii całego ciała?

Jako weteran piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych i były instruktor walki, ona wędrował 15-Plus mil kilka razy w tygodniu z 150 na plecach. DNA jej stóp okazało surowe i pęcherze, jej paznokcie upadł, jej nogi poszedł Numb.  „Nie jest rzadkością, aby mieć krew w stolcu ” z schematu szkolenia, mówi West, który służył od 1998 do 2002.  „Moje ciało miało poważne bicie. „

Ale 45-letni-który mieszka w Kalamazoo, Michigan-nie zatrzymał. Oprócz pracy w kierunku jej MBA podczas prowadzenia własnych usług finansowych i agencji ubezpieczeń, ona regularnie podnosi ciężarów i płodzi.

I, przez kilka minut prawie codziennie rano w ciągu ostatnich trzech lat, ona jest stopniowany, prawie nagi, w negatywnym 250 stopni F (lub chłodniej) komory. To więcej niż dwa razy zimno jak suchy lód.

„Jest to najlepszy sposób na rozpoczęcie (dzień), ” mówi zachód, który płaci miesięcznie za nieograniczone zabiegi-zwany krioterapii całego ciała-choć pojedyncze sesje można uruchomić do $100 w niektórych obszarach kraju. Co? Początkowo, aby złagodzić jej ból pleców i sztywność mięśni po wysłuchaniu entuzjastycznych opinii od swoich profesjonalnych klientów sportowca. Ale zachód kontynuował zabiegi, ponieważ stwierdza, że prowadzą do świadczeń, w tym więcej energii i ostrości, wzmocniony metabolizm, poprawa tolerancji na zimno i ból, szybsze rosnące włosy i paznokcie, młodszy wygląd skóry i sygnalizację akustyczny.  „naprawdę mogę powiedzieć Różnica… Kiedy pominąć kilka dni,  „mówi.

Co to jest krioterapia?

Krioterapia całego ciała, która zasadniczo oznacza  „obróbka na zimno, ” jest procedurą, która naraża organizm na temperaturę chłodniejsze niż ujemne 200 stopni F dla dwóch do czterech minut. Podczas gdy jest on stosowany w leczeniu chorób, takich jak stwardnienie rozsiane i Reumatoidalne zapalenie stawów w Japonii od końca 1970 roku, to tylko był używany w krajach zachodnich w ciągu ostatnich kilku dekad, przede wszystkim w celu złagodzenia bolesność mięśni dla elitarnych sportowców, zgodnie z 2015 przegląd Cochrane z czterech badań.

Ale teraz, uzdrowiska, Siłownie i urządzenia do krioterapii są korzyści reklamowe, w tym utrata masy ciała, młodszy wygląd skóry, lepszy nastrój, więcej energii i więcej-pomimo faktu, że nie jest regulowany przez US Food and Drug Administration. Nawet krioterapia, firma, która sprawia, że sprzęt do krioterapii, zauważa, że terapia  „jest przeznaczony do uzupełnienia zdrowia i odnowy biologicznej programów, bez leczenia chorób medycznych, zaburzeń lub choroby. ”  „Chociaż wydaje się, że może być pewne korzystne wyniki, to nie wydaje się być przełomowa innowacja technologiczna, która ma zamiar zmienić medycynę,  „mówi dr Hallie Zwibel, dyrektor medycyny sportowej w Nowym Jorku Institute of Technology College of Osteopathic Medicine na Long Island.  „W tym momencie wydaje się być wspomagającym rodzajem leczenia. ” czego można oczekiwać od sesji krioterapii?

W zależności od obiektu można otrzymać rękawice, skarpetki, kapcie, maskę na twarz, nauszniki, bieliznę lub wszystkie powyższe, aby chronić wrażliwą skórę przed wejściem do komory krioterapii. Podczas gdy czuje się zimno od razu, czas przechodzi szybko, zachód mówi.  „Masz zamiar dostać Dresiarze; nie będziesz czuć się jak jesteś zamrożony,  „mówi, zauważając, że zabieg po prostu przenika przez skórę, więc organy pozostać bezpieczne. Plus, dodaje,  „można otworzyć drzwi w każdej chwili, aby wyjść. ” potencjalne korzyści krioterapii

Rzekome korzyści krioterapii obejmują:

  • bóle mięśni i stawów
  • Utrata masy ciała
  • młodszy wygląd skóry
  • Lepszy nastrój i energi
  • Mięśnie i bóle stawów Relief

Jeśli kiedykolwiek Iced skręcone kostki lub ból ramion, masz traktowane się do formy krioterapii, który działa. Stosując zimno do kontuzji przez 15 minut w czasie, trzy do czterech razy dziennie jest  „wysoce skuteczne, ” mówi Jon Schriner, kolega z American College of Sports Medicine, który ma siedzibę w Michigan. Ale korzyści płynące z tego, że do całego ciała są mniej ustalone. Osoby przygotowujące się do maratonu również chętnie korzystają z krioterapii.

1 2017 przegląd badań na sportowców w International Journal of Sports Medicine, na przykład, sugeruje, że krioterapia może być skuteczny w zmniejszaniu bólu mięśni, zapalenie i uszkodzenia komórek. Badania wykazały również, że sportowcy mogą poczuć się jak oni odzyskać szybciej, gdy korzystają z krioterapii,  „co jest ważne, ” Zwibel mówi. Nadal, badania nie są wystarczająco solidne, aby dyktować, jak długo, jak często i na jakich temperaturach krioterapia może działać najlepiej, jeśli w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *