Jak zmotywować kogoś do ćwiczeń?

Co powiedzieć, aby zmotywować kogoś do ćwiczeń byłego trenera koszykówki kolegium John Thompson miał rację, kiedy powiedział,  „można komunikować się bez motywowania, ale nie jest możliwe, aby motywować bez komunikowania się. ” innymi słowy, jeśli chcesz kogoś zrobić coś, to nie chodzi po prostu o coś powiedzenie; chodzi o to, mówiąc słuszna rzecz we właściwy sposób.

Ale mówiąc słuszną rzeczą we właściwy sposób jest trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o czyjegoś zdrowia. Partie mogą zgubić się w tłumaczeniu, pójść niesłychane lub być błędnie interpretowane, co może prowadzić do niezamierzonych rezultatów. Na przykład, w dobrej intencji pregame motywacyjny przemówienie ojca, może wywołać większą presję, a tym samym mniejszą motywację w swojej nastoletniej córki. Małżonka Komentarze po para poszedł na jogging-ma na celu upoważnić męża, aby uwierzyć, że może biec szybciej następnym razem-może wywołać uczucia niekompetencji i bezwartościowości, co jego kolejny bieg wolniej niż pierwszy, jeśli znowu działa w ogóle.

Podkreślić siłę i zdrowie – nie wygląd

W nowym badaniu, naukowcy losowo przypisane kobiety do dwóch zajęć fitness-jeden miał instruktora, który zrobił motywacyjne komentarze, które koncentrują się na siłę i zdrowie, a drugi funkcjonalny instruktora, który zrobił Komentarze na temat utraty wagi i wyglądu. Wszystko inne było takie same-same ćwiczenia, ten sam pokój, sama muzyka. Po przyjęciu klasy, kobiety zgłaszane bardziej pozytywne emocje i czuł się bardziej zadowolony z kształtu ich ciała, jeśli instruktor powiedział rzeczy takie jak  „ćwiczenie to ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju siły w nogach; są to mięśnie, które naprawdę pomogą Ci biegać, skakać i Sprint jak superhero!  „tych w drugiej klasie, który słyszał komentarze jak ” to ćwiczenie blastów tłuszczu w nogach, nie więcej grzmot uda dla nas! Pozbyć się tego cellulitu!  „nie pokazują te same ulepszenia.

Kiedy mamy do czynienia z tymi w swoim życiu, którzy chcą dostać się do kształtu (lub nawet, gdy próbuje motywować siebie), spróbuj wskazać zmiany w nie-wygląd markerów zdrowia jak podwyższony nastrój, wyższy poziom energii i więcej siły w codziennych zadań, takich jak Box-Lifting lub otwór słoika.  „Wydaje się, że o wiele więcej energii w ciągu dnia ” może przejść dłuższą drogę niż  „Wow, Twoje ramiona są muskularne! ” zachęć do opanowania umiejętności nad wygraną.

W badaniach na Uniwersytecie Stanforda, Carol Dweck stwierdziła, że chwaląc dzieci za ich wysiłek i strategie ( „musisz ciężko pracował! „) uczy ich, że ciężka praca i dobre planowanie może przynieść sukces, co motywuje dzieci do kontynuowania ciężkiej pracy. Chwaląc dzieci za ich inteligencję ( „musisz być mądry! „), z drugiej strony, jest bardziej prawdopodobne, aby prowadzić do podejmowania skróty, a nawet oszukuje, ponieważ mogą czuć się zdesperowani, aby nadążyć za inteligentne.

Podobną koncepcję można zastosować do osób dorosłych, które potrzebują Posuń w kierunku ćwiczeń. Zachęć  „myślenia wzrostu, ” lub przekonanie, że umiejętność i umiejętności mogą być uprawiane i pielęgnowane przez ciężką pracę i praktykę. Na przykład, jeśli ktoś w swoim życiu pytania, czy ona może naprawdę osiągnąć jakiś cel zdrowia, spróbuj biorąc na głos myślenia wzrostu poprzez oferowanie komentarzy, takich jak  „Jeśli nie możesz tego zrobić teraz, nauczysz się więcej czasu i praktyki ” lub  „najbardziej udanych ludzi po drodze.  „Przekazuj bezwarunkowe wsparcie – nie krytykę.

Jaka jest Twoja najgorsza pamięć od grania w sporty młodzieżowe? Naukowcy zapytali setki aktywnych sportowców kolegium, aby zastanowić się nad tym dokładnym pytaniem. Ich przytłaczająca odpowiedź:  „samochód jazdy do domu z rodzicami po złej grze. ” zostali również zapytani, co ich rodzice mówili, że sprawiły, że czują się świetnie. Najczęstsze odpowiedzi:  „Uwielbiam oglądać grasz. ” to dlatego, że te sześć słów są całkowicie pozbawione ego-pompowania Feedback ( „Jesteś najlepszy! „) i zniechęcanie instruktażowe opinii ( „Dlaczego nie włączyć biodra podczas swinging? „). To po prostu oddaje bezwarunkową miłość i wsparcie, które inspiruje dzieci (i dorosłych, o to chodzi), aby utrzymać ciężko pracujących i rozwijających się umiejętności. Pomyśl o sposobach przekazywania bezwarunkowej pomocy znajomemu lub partnerowi biorącego ćwiczenia. Na przykład, powiedz,  „kocham, że możemy to zrobić razem ” lub  „to świetnie, że jesteś w stanie wcisnąć się, gdy jesteś tutaj. ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *